Kilpailun sarjat: FOR-V; DAM-V; MOT-V; MIN-V |
Starttid | Nr | Sträcka | Namn | Lag |
FOR-V | Företagsklass-Yrityssarja 57.6 km |
10:30:00 | 300 | 0 | | Snellman Länken |
10:30:00 | 301 | 0 | | Vasa Polisidrottare |
10:30:00 | 302 | 0 | | Novia Team Wolffskavägen |
10:30:00 | 303 | 0 | | Schaumans Idrottsmän 1 |
10:30:00 | 304 | 0 | | Schaumans Idrottsmän 2 |
10:30:00 | 305 | 0 | | Vasa Andelsbank |
10:30:00 | 306 | 0 | | Citec |
10:30:00 | 307 | 0 | | Solving Road Runners |
10:30:00 | 308 | 0 | | Mirka Jogging Dogs 1 |
10:30:00 | 309 | 0 | | Mirka Jogging Dogs 2 |
10:30:00 | 310 | 0 | | ABB Runners |
10:30:00 | 311 | 0 | | Herrfors Human Energy |
10:30:00 | 312 | 0 | | Kronqvist Coastrunners |
10:30:00 | 313 | 0 | | ABB Oy Motors and Generators, koeken |
Sarjaluettelo |
DAM-V | Damklass-Naistensarja 57.6 km |
10:30:00 | 200 | 0 | | Kvevlax idrottsvänner damer |
10:30:00 | 201 | 0 | | My Run Närpes |
10:30:00 | 202 | 0 | | Team run4fun |
10:30:00 | 203 | 0 | | Maxmo Sportklubb Damer |
10:30:00 | 204 | 0 | | Team Helga |
10:30:00 | 205 | 0 | | Oravais IF |
10:30:00 | 206 | 0 | | MamIS Jakobstad |
10:30:00 | 207 | 0 | | Molpelöpisar, Molpe UF |
10:30:00 | 208 | 0 | | LÖPARPALETTEN |
Sarjaluettelo |
MOT-V | Herrar o. mixed-klass 57.6 km |
10:30:00 | 100 | 0 | | Yttermark Optimister |
10:30:00 | 101 | 0 | | Team Rödsö |
10:30:00 | 102 | 0 | | IS Söderby / Geokonsult |
10:30:00 | 103 | 0 | | Kvevlax Idrottsvänner |
10:30:00 | 104 | 0 | | Rökiö Eitagaddan |
10:30:00 | 105 | 0 | | IF Femman Orientering 1 |
10:30:00 | 106 | 0 | | IF Femman Orientering 2 |
10:30:00 | 107 | 0 | | Maxmo Sportklubb |
10:30:00 | 108 | 0 | | Oravais IF 1 |
10:30:00 | 109 | 0 | | Ski Team Mäenpää |
10:30:00 | 110 | 0 | | Näsby City Tiim |
10:30:00 | 111 | 0 | | Caring4you |
10:30:00 | 112 | 0 | | Småskojjarna |
10:30:00 | 113 | 0 | | Näsby City Tiim S |
10:30:00 | 114 | 0 | | Vasa nation |
10:30:00 | 115 | 0 | | Vörå IF 1 |
10:30:00 | 116 | 0 | | Hop-Hab team r.f. |
10:30:00 | 117 | 0 | | Närpes-Kaskö Lärarförening |
10:30:00 | 118 | 0 | | Vaasan Hiihtäjät |
10:30:00 | 119 | 0 | | Pietarsaaren Hiihtäjät |
10:30:00 | 120 | 0 | | Solf IK Meteoritmaraton |
10:30:00 | 121 | 0 | | Vörå IF 2 |
10:30:00 | 122 | 0 | | Run for fun |
Sarjaluettelo |
MIN-V | Mini - WCR 18.7 km |
14:00:00 | 400 | 0 | | Maxmo Sportklubb Juniorer |
14:00:00 | 401 | 0 | | Oravais IF Utmanare |
14:00:00 | 402 | 0 | | Oravais IF Gladiatorer |
14:00:00 | 403 | 0 | | Oravais IF Flickor |
14:00:00 | 404 | 0 | | Oravais IF Pojkar |
14:00:00 | 405 | 0 | | IF Minkens juniorer |
14:00:00 | 406 | 0 | | Kraft Ski Johaug |
14:00:00 | 407 | 0 | | Vörå IF Ski Team pojkar |
14:00:00 | 408 | 0 | | Vörå IF Ski Team flickor |
14:00:00 | 409 | 0 | | Kraft Ski Sundby |
14:00:00 | 410 | 0 | | Vörå IF Ski Team mix |
14:00:00 | 411 | 0 | | Vörå IF Ski Team run |
Sarjaluettelo |