Kilpailun sarjat: MYLK; M40K; M45K; M50K; M65K; M70K; M75K; NYLK; N40K; N45K; N55K; N65K; MYLP; M40P; M50P; M60P; NYLP; N40P; N50P; N60P; MKUNT; NKUNT; N17; M17 |
Lähtöaika | Nro | Nimi | Seura |
MYLK | Miehet - Herrar 42.19 km |
12:00:00 | 1 | Tarvainen Teemu | |
12:00:00 | 2 | Eriksson Sami | |
12:00:00 | 3 | Lähdes Kristian | Kvevlax Idrottsvänner |
12:00:00 | 4 | Salmi Anton | Team Hammerglass (m) |
12:00:00 | 5 | Flink Isak | |
12:00:00 | 6 | Kanckos Anders | - |
12:00:00 | 7 | Berts Kim-Erik | |
12:00:00 | 8 | Kumpula Asko | Wärtsilä Finland Oy (m) |
12:00:00 | 9 | Lundfors Krister | Malax If |
12:00:00 | 10 | Lamminpää Simo | |
12:00:00 | 11 | Tolonen Ari | |
12:00:00 | 12 | Pekurinen Antti | |
12:00:00 | 13 | Haapamäki Jussi | |
12:00:00 | 14 | Sulkko Sami | Nocando Marathon Club |
12:00:00 | 15 | Nykvist Jan | Kvevlax Idrottsvänner |
12:00:00 | 16 | Hjort Andreas | Wärtsilä Finland Oy (m) |
Sarjaluettelo |
M40K | Miehet -40- Herrar 42.19 km |
12:00:00 | 17 | Heikkilä Jonas | Vauhtisammakon Juoksukoulu |
12:00:00 | 18 | Streng Alfred | Wasa Endurance |
12:00:00 | 19 | Jhgjhg Simeon | |
Sarjaluettelo |
M45K | Miehet -45- Herrar 42.19 km |
12:00:00 | 20 | Vikström Thomas | Wärtsilä Finland Oy (m) |
12:00:00 | 21 | Cottam John | Wärtsilä Finland Oy (m) |
12:00:00 | 22 | Peltoniemi Petri | |
Sarjaluettelo |
M50K | Miehet -50- Herrar 42.19 km |
12:00:00 | 23 | Vehkaoja Markku | Häjyt |
12:00:00 | 24 | Haapala Juha | Laihian Isoot Nuukat |
12:00:00 | 25 | Alkiora Petri | Polamk |
Sarjaluettelo |
M65K | Miehet -65- Herrar 42.19 km |
12:00:00 | 26 | Keskinen Jorma | Pietarsaari |
12:00:00 | 27 | Svarvar Sven | Vaasva |
12:00:00 | 28 | Träskelin Sune | Solf Ik |
12:00:00 | 29 | Saari Paavo | Häjyt |
12:00:00 | 30 | Holmberg Kjell-Göran | Jalles-Team |
Sarjaluettelo |
M70K | Miehet -70- Herrar 42.19 km |
12:00:00 | 31 | Wiitala Erolf | Iflänken |
Sarjaluettelo |
M75K | Miehet -75- Herrar 42.19 km |
12:00:00 | 32 | Öljymäki Mauri | Häjyt |
Sarjaluettelo |
NYLK | Naiset - Damer 42.19 km |
12:00:00 | 33 | Lepistö Tanja | |
12:00:00 | 34 | Wikblom Matilda | |
12:00:00 | 35 | Snellman Johanna | |
12:00:00 | 36 | Backman Cecilia | Mirka Jogging Dogs |
12:00:00 | 37 | Näsman My Therese | |
12:00:00 | 38 | Sik Nathalie | - |
Sarjaluettelo |
N40K | Naiset -40- Damer 42.19 km |
12:00:00 | 39 | Kullberg Sanna | Ku-58 |
12:00:00 | 40 | Teräs Maria | |
12:00:00 | 41 | Rydström Pi Jessica | |
12:00:00 | 42 | Mäki Elina | |
Sarjaluettelo |
N45K | Naiset -45- Damer 42.19 km |
12:00:00 | 43 | Sandler Fia | Mamis Jakobstad |
12:00:00 | 44 | Molander Barbro | If Brahe |
12:00:00 | 45 | Virkama Ann-Catrin | Wasa Triathlon |
Sarjaluettelo |
N55K | Naiset -55- Damer 42.19 km |
12:00:00 | 46 | Takala Päivi | Kuortaneen Kunto |
Sarjaluettelo |
N65K | Naiset -65- Damer 42.19 km |
12:00:00 | 47 | Helin Anja | Häjyt |
Sarjaluettelo |
MYLP | Miehet - Herrar, puolim. 21.1 km |
13:30:00 | 151 | Harju Jukka | |
13:30:00 | 152 | Ågren Thomas | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 153 | Lundström Kaj | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 154 | Javanainen Mikko | |
13:30:00 | 155 | Perälä Antti | Häjyt Ry |
13:30:00 | 156 | Finne Joni | Vanhan Vaasan Sairaala (m) |
13:30:00 | 157 | Tuomela Henri | |
13:30:00 | 158 | Heikkinen Jussi | Vanhan Vaasan Sairaala (m) |
13:30:00 | 159 | Örn Janne | |
13:30:00 | 160 | Tuomiharju Lauri | Vanhan Vaasan Sairaala (m) |
13:30:00 | 161 | Forsell Mikael | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 162 | Söyrinki Mikko | Abb |
13:30:00 | 163 | Tanner Toni | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 164 | Huolman Esa | Avi (m) |
13:30:00 | 165 | Hartman Tuomo | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 166 | Pajala Juha-Matti | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 167 | Borén Toni | |
13:30:00 | 168 | Pölönen Antti | |
13:30:00 | 169 | Nelson Christian | Univaasa (m) |
13:30:00 | 170 | Murto-Koivisto Ville | |
13:30:00 | 171 | Joensuu Toni | |
13:30:00 | 172 | Ala-Louvesniemi Jarkko | Vaasa |
13:30:00 | 173 | Forsgård Mats | |
13:30:00 | 174 | Gädda Tommy | Jakobstad |
13:30:00 | 175 | Peart Joel | |
13:30:00 | 176 | Engman Juha | Visma Starsoft (m) |
13:30:00 | 177 | Arnivaara Kasper | |
13:30:00 | 178 | Engström Johnny | Falisa Slow Runners |
13:30:00 | 179 | Vihriä Niko | |
13:30:00 | 180 | Hahtokari Jukka | Team Wapice (m) |
13:30:00 | 181 | Kolchanov Petro | Abb |
13:30:00 | 182 | Saarinen Markus | |
13:30:00 | 183 | Mantere Timo | Ilmajoen Kisailijat |
13:30:00 | 184 | Haarala Juha-Pekka | Team Hartman Rauta (m) |
13:30:00 | 185 | Hoikkala Toni | |
13:30:00 | 186 | Pohjonen Hannu | |
13:30:00 | 187 | Kunto Teemu | |
13:30:00 | 188 | Nieminen Arto | Team Pseudomonas |
13:30:00 | 189 | Brännbacka Benjamin | |
13:30:00 | 190 | Wallin Tobias | |
13:30:00 | 191 | Riskula Petri | Vacks |
13:30:00 | 192 | Koskiniemi Jukka | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 193 | Ayiding Alimu | Abb (m) |
13:30:00 | 194 | Pörn Christoffer | |
13:30:00 | 195 | Kelly Tuomas | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 196 | Hakala Mikko | Häjyt/joensuu |
13:30:00 | 197 | Wadén Matias | |
13:30:00 | 198 | Sievänen Jussi | Jhs Racing |
13:30:00 | 199 | Ranta-Aho Antti | Abb (m) |
13:30:00 | 200 | Ekblad Christian | |
13:30:00 | 201 | Sandkulla Jonas | |
13:30:00 | 202 | Viinikka Atte | Jhs Racing |
13:30:00 | 203 | Kaas Jan | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 204 | Uusi-Kokko Matti | Abb (m) |
13:30:00 | 205 | Pohjonen Jukka | |
13:30:00 | 206 | Bäcksholm Frank | Kenya |
13:30:00 | 207 | Renlund Mikael | |
13:30:00 | 208 | Brännbacka Anton | |
13:30:00 | 209 | Koivula Ville | |
13:30:00 | 210 | Yli-Kätkä Jani | Wärtsilä Finland Oy (m) |
Sarjaluettelo |
M40P | Miehet - 40- Herrar , puolim. 21.1 km |
13:30:00 | 211 | Nickull Matts | Novia Team Wolffskavägen (m) |
13:30:00 | 212 | Sand Kjell | Hankmo If |
13:30:00 | 213 | Ahlroth Kai | |
13:30:00 | 214 | Burman Christer | Vaasan Uimaseura |
13:30:00 | 215 | Myllymäki Juhani | |
13:30:00 | 216 | Backman Fredrik | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 217 | Nordin Mats | Kraft |
13:30:00 | 218 | Hakola Mikko | |
13:30:00 | 219 | Genas Petteri | Variska (m) |
13:30:00 | 220 | Palosaari Mika | Univaasa (m) |
13:30:00 | 221 | Visuri Marko | |
13:30:00 | 222 | Lähde Lasse | Wasa Triathlon |
13:30:00 | 223 | Saari Antti | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 224 | Viitala Marko | Abb |
13:30:00 | 225 | Ketola Tero | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 226 | Hautanen Mika | Abb (m) |
13:30:00 | 227 | Palomaa Kari | Abb (m) |
13:30:00 | 228 | Carlsson Niclas | |
13:30:00 | 229 | Ketola Jouni | Vanhan Vaasan Sairaala (m) |
13:30:00 | 230 | Karlsson Peter | Vpu |
13:30:00 | 231 | Karikko Ilari | Vaasa |
Sarjaluettelo |
M50P | Miehet -50- Herrar, puolim. 21.1 km |
13:30:00 | 232 | Mäkinen Pekka | |
13:30:00 | 233 | Koskinen Kai | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 234 | Osmo Jarmo | Avi (m) |
13:30:00 | 235 | Punnonen Kari | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 236 | Mattfolk Johan | If Kraft |
13:30:00 | 237 | Hakala Seppo | Häjyt/kuortane |
13:30:00 | 238 | Pyörre Seppo | Team Hartman Rauta (m) |
13:30:00 | 239 | Nygård Peter | If Femman |
13:30:00 | 240 | Snickars Mikael | Abb (m) |
13:30:00 | 241 | Granlund Ralf | |
13:30:00 | 242 | Järvelä Markku | |
13:30:00 | 243 | Paaso Reijo | - |
13:30:00 | 244 | Latvala Jari | Vaasva |
13:30:00 | 245 | Lindman Johan | |
13:30:00 | 246 | Kuotesaho Ari | |
13:30:00 | 247 | Nylund Roger | Novia Team Wolffskavägen (m) |
13:30:00 | 248 | Olander Robert | Arcteq Relayable Power (m) |
13:30:00 | 249 | Laakso Ilmari | Js-Pu |
Sarjaluettelo |
M60P | Miehet -60- Herrar, puolim. 21.1 km |
13:30:00 | 250 | Cederberg Mats | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 251 | Grönroos Mikael | |
13:30:00 | 252 | Kaija Risto | Abb (m) |
13:30:00 | 253 | Kytönen Erkki | |
13:30:00 | 254 | Santanen Alpo | Kuortaneen Kunto |
13:30:00 | 255 | Bussman Kurt | |
13:30:00 | 256 | Paro Rune | Kvevlax Idrottsvänner |
13:30:00 | 257 | Huumonen Markku | |
13:30:00 | 258 | Laakso Martti | |
Sarjaluettelo |
NYLP | Naiset-Damer puolimaraton 21.1 km |
13:30:00 | 259 | Hakala Sofia | |
13:30:00 | 260 | Kari Leena | |
13:30:00 | 261 | Myllymäki Nelli | |
13:30:00 | 262 | Liukkonen Maria | |
13:30:00 | 263 | Kauppinen Tiia | |
13:30:00 | 264 | Lähde Tia | Wasa Triathlon |
13:30:00 | 265 | Latvala Katja | Ylistaron Kilpa-Veljet |
13:30:00 | 266 | Hirvelä Sari | Posion Pyrintö |
13:30:00 | 267 | Svanfors Katarina | |
13:30:00 | 268 | Costa Hynönen Tânia | |
13:30:00 | 269 | Vuollet Jenny | Wärtsilä Finland Oy (n) |
13:30:00 | 270 | Karhu Maria | Running Club Wasa |
13:30:00 | 271 | Lönnblad Siru | |
13:30:00 | 272 | Rönnkvist Pia | |
13:30:00 | 273 | Kurmaeva Dilyara | Samara |
13:30:00 | 274 | Sihvonen Sarita | |
13:30:00 | 275 | Zuther Sandra | |
13:30:00 | 276 | Arvola Outi | |
13:30:00 | 277 | Jaakkola Maritsa | |
13:30:00 | 278 | Örn Suvi | |
13:30:00 | 279 | Laakso Sanni | |
13:30:00 | 280 | Kaukonen Satu | Wasa Triathlon |
13:30:00 | 281 | Lähde Outi Ilona | |
13:30:00 | 282 | Luukkonen Katja | |
13:30:00 | 283 | Teir-Siltanen Anne | |
13:30:00 | 284 | Henriksson Marika | Vörå If |
13:30:00 | 285 | Hautamäki Johanna | Wasa Triathlon |
13:30:00 | 286 | West Linnea | |
13:30:00 | 287 | Keskinen Johanna | |
13:30:00 | 288 | Vähäuski Juuli | |
13:30:00 | 289 | Perälä Leena | Running Club Wasa |
13:30:00 | 290 | Andtfolk Malin | |
13:30:00 | 291 | Hankanen Heini | |
13:30:00 | 292 | Seppälä Liina-Maria | |
13:30:00 | 293 | Niemi Sanna | Team Pseudomonas Ladies |
13:30:00 | 294 | Raappana Marika | |
13:30:00 | 295 | Kolmonen Linda | Wasa Triathlon |
13:30:00 | 296 | Hautala Janika | |
13:30:00 | 297 | Dahlsten Sari | Ssu-Triathlon |
13:30:00 | 298 | West Kaarin | |
13:30:00 | 299 | Nabb Pernilla | If Kvarken |
13:30:00 | 300 | Ekman Agneta | Vis |
13:30:00 | 301 | Järvelä Aino | |
13:30:00 | 302 | Niemi Minttu | Wärtsilä Finland Oy (n) |
13:30:00 | 303 | Väänänen Elina | |
13:30:00 | 304 | Pajala Heli | |
Sarjaluettelo |
N40P | Naiset -40- Damer, puolim. 21.1 km |
13:30:00 | 305 | Majaneva Anne | |
13:30:00 | 306 | Björknäs Kristina | Quiske Oy |
13:30:00 | 307 | Strömbäck Anna-Lena | Kvevlax Idrottsvänner |
13:30:00 | 308 | Engstrand Lena | Team Helga |
13:30:00 | 309 | Kauppinen Marianne | Reisjärven Pilke |
13:30:00 | 310 | Ahlroth Kaisa-Leena | |
13:30:00 | 311 | Sundell Anna-Lena | If Femman |
Sarjaluettelo |
N50P | Naiset -50- Damer, puolim. 21.1 km |
13:30:00 | 312 | Björklund Sol-Britt | Wärtsilä Finland Oy (n) |
13:30:00 | 313 | Andersson Monica | |
13:30:00 | 314 | Paaso Aila | - |
13:30:00 | 315 | Melender Ritva | Ssu |
13:30:00 | 316 | Koskinen Raili | Vaasa |
13:30:00 | 317 | Laakso Gunilla | |
13:30:00 | 318 | Back Yvonne | Wärtsilä Finland Oy (n) |
Sarjaluettelo |
N60P | Naiset -60- Damer, puolim. 21.1 km |
13:30:00 | 319 | Zachris-Nygård Gunnel | Team Hartman Rauta (m) |
Sarjaluettelo |
MKUNT | Miehet - Herrar Kuntokympi 10.5 km |
13:30:00 | 701 | Myllyniemi Ari | Laihi |
13:30:00 | 702 | Borg Mats | Novia Team Wolffskavägen (m) |
13:30:00 | 703 | Myllyniemi Jukka | Abb (m) |
13:30:00 | 704 | Kursu Jani | Variska (m) |
13:30:00 | 705 | Mäenpää Pekka | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 706 | Männistö Ari | Team Hartman Rauta (m) |
13:30:00 | 707 | Waller Jonas | Novia Team Wolffskavägen (m) |
13:30:00 | 708 | Alahäivälä Markku | Variska (m) |
13:30:00 | 709 | Åstrand Tore | |
13:30:00 | 710 | Östman Peter | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 711 | Hautala Jaakko | |
13:30:00 | 712 | Sundsten Ronnie | Novia Team Wolffskavägen (m) |
13:30:00 | 713 | Perkiö Hannu | Kurikan Ryhti |
13:30:00 | 714 | Salminen Kristian | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 715 | Hakala Jussi-Pekka | Arcteq Relayable Power (m) |
13:30:00 | 716 | Cascarino Dino | |
13:30:00 | 717 | Kohonen Janne | Avi (m) |
13:30:00 | 718 | Peltonen Mikko | Ssu-Triathlon |
13:30:00 | 719 | Rintamäki Marko | Ruutupaidat |
13:30:00 | 720 | Ahmad Masoom | Team Wapice (m) |
13:30:00 | 721 | Ståhlberg Timo | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 722 | Tuoretmaa Vesa | Love |
13:30:00 | 723 | Iuyiuy 87687 | |
13:30:00 | 724 | Örn Esa | |
13:30:00 | 725 | Vainionpää Jani | Arcteq Relayable Power (m) |
13:30:00 | 726 | Arvola Juha | Arcteq Relayable Power (m) |
13:30:00 | 727 | Bos Joost | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 728 | Engman Göran | If Länken |
13:30:00 | 729 | Kaataja Marko | Abb |
13:30:00 | 730 | Järvelä Heino | |
13:30:00 | 731 | Portman André | |
13:30:00 | 732 | Perkiö Vesa | Visma Starsoft (m) |
13:30:00 | 733 | Backman Henrik | Mirka Jogging Dogs |
13:30:00 | 734 | Boström Andreas | Team Snabbast I Larsmo |
13:30:00 | 735 | Siikavirta Kristian | Univaasa (m) |
13:30:00 | 736 | Hakala Lauri | |
13:30:00 | 737 | Leminen Lauri | Wasa Triathlon |
13:30:00 | 738 | Ni Xiaoming | Arcteq Relayable Power (m) |
Sarjaluettelo |
NKUNT | Naiset - Damer Kuntokympi 10.5 km |
13:30:00 | 739 | Åstrand Jessica | |
13:30:00 | 740 | Stenman Anna | Novia Team Wolffskavägen (m) |
13:30:00 | 741 | Peltonen Riikka | |
13:30:00 | 742 | Nysand Ann-Helen | |
13:30:00 | 743 | Kurunsaari Jenni | Kuopio |
13:30:00 | 744 | Erikkson Minna | Vanhan Vaasan Sairaala (n) |
13:30:00 | 745 | Juurikivi Satu | |
13:30:00 | 746 | Wörlin Eliza | |
13:30:00 | 747 | Vehkakoski Minna | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 748 | Harju Elina | Jalasjärvi |
13:30:00 | 749 | Tolonen Pirjo | |
13:30:00 | 750 | Kärkkäinen Mailis | Vaasva |
13:30:00 | 751 | Makkonen Hannele | |
13:30:00 | 752 | Häggvik Heli | Vanhan Vaasan Sairaala (n) |
13:30:00 | 753 | Kuokkanen Anne | |
13:30:00 | 754 | Railamaa Mikaela | |
13:30:00 | 755 | Mörk-Nygård Annika | Böle Daghem (n) |
13:30:00 | 756 | Sundqvist Heidi | |
13:30:00 | 757 | Lehtimäki Päivi | |
13:30:00 | 758 | Pennanen Anne | |
13:30:00 | 759 | Nyholm Sara | Univaasa (m) |
13:30:00 | 760 | Jaakkonen Tarja | Visma Starsoft (m) |
13:30:00 | 761 | Snickars Johanna | Wärtsilä Finland Oy (m) |
13:30:00 | 762 | Lindh Anu | |
13:30:00 | 763 | Östman Jessica | Böle Daghem (n) |
13:30:00 | 764 | Toivonen-Boguslavskiy Hanna | Böle Daghem (n) |
13:30:00 | 765 | Nisula Katri | Wärtsilä Finland Oy (n) |
13:30:00 | 766 | Riski Anneli | Vanhan Vaasan Sairaala (n) |
13:30:00 | 767 | Vestergård Johanna | Wärtsilä Finland Oy (n) |
13:30:00 | 768 | Arvola Lykke | Arcteq Relayable Power (m) |
13:30:00 | 769 | Svarvar Raija | Vaasva |
13:30:00 | 770 | Eronen-Valli Maria | |
13:30:00 | 771 | Savolainen Kaisa | Univaasa (m) |
13:30:00 | 772 | Granqvist Miia | |
13:30:00 | 773 | Myllyniemi Katariina | Laihia |
13:30:00 | 774 | Marander Johanna | |
13:30:00 | 775 | Halonen Maria | Kraft Ski |
13:30:00 | 776 | Valtari Ulla | Vanhan Vaasan Sairaala (n) |
13:30:00 | 777 | Santanen Anita | Kuortaneen Kunto |
13:30:00 | 778 | Pohjonen Anne | |
13:30:00 | 779 | Björkqvist Annika | |
13:30:00 | 780 | Myllymäki Mia | Avi (m) |
13:30:00 | 781 | Tarpio Mirelle | Visma Starsoft (m) |
13:30:00 | 782 | Kuni Maija | Wärtsilä Finland Oy (n) |
13:30:00 | 783 | Jylhä Suvi | Wärtsilä Finland Oy (n) |
13:30:00 | 784 | Laakkonen Ulla | |
13:30:00 | 785 | Åstrand Susanna | |
13:30:00 | 786 | Hakola Virve | Vanhan Vaasan Sairaala (m) |
13:30:00 | 787 | Myntti Tanja | Böle Daghem (n) |
13:30:00 | 788 | Saarto Juli | |
13:30:00 | 789 | Kultalahti Anna | Vanhan Vaasan Sairaala (n) |
13:30:00 | 790 | Järvelä Tiina | |
13:30:00 | 791 | Sundvik Sari | |
13:30:00 | 792 | Ketonen Anneli | Avi (m) |
13:30:00 | 793 | Hakala Laura | Vanhan Vaasan Sairaala (n) |
13:30:00 | 794 | Heikkinen Heidi | |
13:30:00 | 795 | Smedlund Ann-Sofie | Team Snabbast I Larsmo |
13:30:00 | 796 | Vehkaoja Mari | |
13:30:00 | 797 | Finne Marihelena | Vanhan Vaasan Sairaala (n) |
13:30:00 | 798 | Kangasvieri Kati | |
13:30:00 | 799 | Saartenoja Merja | |
Sarjaluettelo |
N17 | Naiset 17, Kuntokympi 10.5 km |
13:30:00 | 800 | Santanen Milla | Kuortaneen Kunto |
13:30:00 | 801 | Halonen Ellinor | Kraft Ski |
13:30:00 | 802 | Rantala Roosa | |
13:30:00 | 803 | Pohjonen Janina | |
Sarjaluettelo |
M17 | Miehet 17 - Kuntokympi 10.5 km |
13:30:00 | 804 | Perkiö Roope | Vaasan Hiihtäjät |
13:30:00 | 805 | Genas Petrus | Variska (m) |
Sarjaluettelo |