Kilpailun sarjat: M8-V; M10-V; N10-V; M12-V; N12-V; M14-V; N16-V; N14-V; MYL-V; NYL-V; M16-V; M120-V |
Startid | Nr | Namn | Förening |
M8-V | Mix - 8 3 km |
11:00 | 1 | IF Minken 1 | IF Minken 1 |
| 1 | Isa Caldén | |
| 1 | Sigge Ahlfors | |
| 1 | Nico Ekholm | |
11:00 | 2 | Oravais IF 1 | Oravais IF 1 |
| 2 | Hanna Sjöberg | |
| 2 | Alf Hartvik | |
| 2 | Melwin Långs | |
11:00 | 3 | Närpes Kraft Skidförening 1 | Närpes Kraft Skidförening 1 |
| 3 | Casper Granlund | |
| 3 | Nova Enlund | |
| 3 | Walter Sandberg | |
11:00 | 4 | IF Brahe | IF Brahe |
| 4 | Noel Holm | |
| 4 | Amanda Grannas | |
| 4 | Milo Brännbacka | |
11:00 | 5 | IF Fermman | IF Femman |
| 5 | Melwin Wägar | |
| 5 | Isak Norrgård | |
| 5 | Lovisa Storm | |
11:00 | 6 | IF Åsarna | IF Åsarna |
| 6 | Frida Nyberg | |
| 6 | Lovisa Myrskog | |
| 6 | Maya Lindgren | |
11:00 | 7 | Malax IF 1 | Malax IF 1 |
| 7 | U | |
| 7 | U | |
| 7 | U | |
11:00 | 8 | Solf IK | Solf IK |
| 8 | Selma Lundell | |
| 8 | Elvira Råholm | |
| 8 | Benedikta Gerda Johanna Wikström | |
11:00 | 9 | Sundom IF | Sundom IF |
| 9 | Theodor Pentilä | |
| 9 | Molly Staffans | |
| 9 | Jonatan Hautala | |
11:00 | 10 | IF Minken 2 | IF Minken 2 |
| 10 | Vidar Backlund | |
| 10 | Ella Nilsson | |
| 10 | Alva Kangas | |
11:00 | 11 | Malax IF 2 | Malax IF 2 |
| 11 | U | |
| 11 | U | |
| 11 | U | |
11:00 | 12 | Närpes Kraft Skidförening 2 | Närpes Kraft Skidförening 2 |
| 12 | Maja Snickars | |
| 12 | Melinda Snickars | |
| 12 | Oliver Krook | |
11:00 | 13 | Oravais IF 2 | Oravais IF 2 |
| 13 | Nelly Ståhlberg | |
| 13 | Theo Norrlin | |
| 13 | Alex Hermans | |
11:00 | 14 | IF Minken 3 | IF Minken 3 |
| 14 | Siri Sundvik | |
| 14 | Celine Åkerman | |
| 14 | Ylva Wikblom | |
Sarjaluettelo |
M10-V | Herrar - 10 6 km |
11:15 | 15 | IF Minken 1 | IF Minken 1 |
| 15 | Wilhelm Åkerman | |
| 15 | Elias Sundberg | |
| 15 | Tobias Cederholm | |
11:15 | 16 | Närpes Kraft Skidförening | Närpes Kraft Skidförening |
| 16 | U | |
| 16 | U | |
| 16 | U | |
11:15 | 17 | IK Falken | IK Falken |
| 17 | Jakob Klemets | |
| 17 | Rasmus Lindfors | |
| 17 | Colin Ahlvik | |
11:15 | 18 | IF Åsarna | IF Åsarna |
| 18 | Cevin Spets | |
| 18 | Einar Björkfors | |
| 18 | Alexander Lindgren | |
11:15 | 19 | IF Fyren | IF Fyren |
| 19 | Sindre Ramstedt | |
| 19 | Elwin Fröding | |
| 19 | Elias Vesterback | |
11:15 | 20 | IF Brahe | IF Brahe |
| 20 | Matheo Holm | |
| 20 | Vidar Halmesmäki | |
| 20 | Jakob Jungell | |
11:15 | 21 | Malax IF | Malax IF |
| 21 | Alex Lundfors | |
| 21 | Adam Kullberg | |
| 21 | Emil Hyöty | |
11:15 | 22 | Oravais IF | Oravais IF |
| 22 | Aron Holmström | |
| 22 | Theo Österberg | |
| 22 | Alexander Österberg | |
11:15 | 23 | Sundom IF | Sundom IF |
| 23 | Linus Smeds | |
| 23 | Edvin Smedlund | |
| 23 | Henrik Hjerpe | |
11:15 | 24 | IF Minken 2 | IF Minken 2 |
| 24 | Wilhelm Jakobsson | |
| 24 | Wilmer Janfelt | |
| 24 | Matias Kronqvist | |
Sarjaluettelo |
N10-V | Damer - 10 6 km |
11:17 | 25 | Närpes Kraft Skidförening | Närpes Kraft Skidförening |
| 25 | Alva Storthors | |
| 25 | Lea Snickars | |
| 25 | Sandra Ingves | |
11:17 | 26 | Oravais IF 1 | Oravais IF 1 |
| 26 | Tilde Jåfs | |
| 26 | Lovisa Öling | |
| 26 | Matilda Hermans | |
11:17 | 27 | IF Femman | IF Femman |
| 27 | Tilde Finskas | |
| 27 | Wilma Nylund | |
| 27 | Filippa Ström | |
11:17 | 28 | IF Brahe | IF Brahe |
| 28 | Adela Brännbacka | |
| 28 | Juni Jungell | |
| 28 | Amanda Sandnäs | |
11:17 | 29 | IF Fyren | IF Fyren |
| 29 | Emma Vägar | |
| 29 | Celine Ramstedt | |
| 29 | Amanda Vesterback | |
11:17 | 30 | IF Minken 1 | IF Minken 1 |
| 30 | Venla Backlund | |
| 30 | Thea Wikblom | |
| 30 | Ellinor Forsman | |
11:17 | 31 | IF Åsarna | IF Åsarna |
| 31 | Julia Strandvall | |
| 31 | Carina Spets | |
| 31 | Lina Myrskog | |
11:17 | 32 | IK Falken | IK Falken |
| 32 | Elin Gunell | |
| 32 | Ida Sundqvist | |
| 32 | Daniela Grankull | |
11:17 | 33 | Malax IF | Malax IF |
| 33 | Inez Lundfors | |
| 33 | Mira Asp | |
| 33 | Malva Björndahl | |
11:17 | 34 | Sundom IF | Sundom IF |
| 34 | Julia Nordman | |
| 34 | Emma Cainberg | |
| 34 | Celina Nordkvist | |
11:17 | 35 | Vörå IF | Vörå IF |
| 35 | Veera Salokangas | |
| 35 | Iina Häggman | |
| 35 | Natalie Eklund | |
11:17 | 36 | IF Minken 2 | IF Minken 2 |
| 36 | Jenni Ek | |
| 36 | Ida Kangas | |
| 36 | Agnes Sundvik | |
11:17 | 37 | Malax IF 2 | Malax IF 2 |
| 37 | Alwa Kinnunen | |
| 37 | Victoria Tallgren | |
| 37 | Ella Forsberg | |
11:17 | 38 | Oravais IF 2 | Oravais IF 2 |
| 38 | Erika Renvall | |
| 38 | Saga Markén | |
| 38 | Telma Eriksson | |
11:17 | 62 | Kyrön Voima | Kyrön Voima |
| 62 | Lumia Saari | |
| 62 | Viola Rinnekari | |
| 62 | Anni Sippola | |
Sarjaluettelo |
M12-V | Herrar - 12 6 km |
11:35 | 39 | IF Femman 1 | IF Femman 1 |
| 39 | Hannes Sundell | |
| 39 | Christoffer Hilden | |
| 39 | Zacharias Storm | |
11:35 | 40 | IF Minken 1 | IF Minken 1 |
| 40 | Sander Wikblom | |
| 40 | Eddie Wikblom | |
| 40 | Robin Liljeqvist | |
11:35 | 41 | Vörå IF | Vörå IF |
| 41 | Iivar Häggman | |
| 41 | Axel Grön | |
| 41 | Elias Ehrs | |
11:35 | 42 | IF Åsarna 1 | IF Åsarna 1 |
| 42 | Filip Dahlnäs | |
| 42 | William Strandvall | |
| 42 | Emil Hahtokari | |
11:35 | 43 | IF Fyren | IF Fyren |
| 43 | Filip Fröding | |
| 43 | Marius Ramstedt | |
| 43 | Casper Holm | |
11:35 | 44 | IK Falken 1 | IK Falken 1 |
| 44 | Arvid Kock | |
| 44 | Emil Klemets | |
| 44 | Tony Ahlvik | |
11:35 | 45 | Närpes Kraft Skidförening | Närpes Kraft Skidförening |
| 45 | Isak Hertsbacka | |
| 45 | Johan Yrjans | |
| 45 | Pontus Yrjans | |
11:35 | 46 | IF Femman 2 | IF Femman 2 |
| 46 | Hannes Wägar | |
| 46 | Elias Eriksson | |
| 46 | U | |
11:35 | 47 | IF Minken 2 | IF Minken 2 |
| 47 | Hannes Sundberg | |
| 47 | Adam Holm | |
| 47 | Milton Nyman | |
11:35 | 48 | IF Åsarna 2 | IF Åsarna 2 |
| 48 | Philip Åkerlund | |
| 48 | Eelian Berg | |
| 48 | Anton Libäck | |
11:35 | 49 | IK Falken 2 | IK Falken 2 |
| 49 | Casper Flinck | |
| 49 | Kevin Lindfors | |
| 49 | Lukas Jansson | |
11:35 | 50 | IK Falken 3 | IK Falken 2 |
| 50 | Kevin Klemets | |
| 50 | Ivar Sundqvist | |
| 50 | Sebastian Grankull | |
Sarjaluettelo |
N12-V | Damer - 12 6 km |
11:37 | 51 | Näpes Kraft Skidförening | Närpes Kraft Skidförening |
| 51 | Matilda snickars | |
| 51 | Isabella enlund | |
| 51 | Inez sandberg | |
11:37 | 52 | IF Minken 1 | IF Minken 1 |
| 52 | Anna Nybäck | |
| 52 | Sara Cederholm | |
| 52 | Desiree Sandberg | |
11:37 | 53 | IF Åsarna 1 | IF Åsarna 1 |
| 53 | Ellen Nyberg | |
| 53 | Elsie Björkfors | |
| 53 | Sigrid Karlström | |
11:37 | 54 | Oravais IF 1 | Oravais IF 1 |
| 54 | Wilma Jåfs | |
| 54 | Linn Österberg | |
| 54 | Winnie Markén | |
11:37 | 55 | IF Brahe | IF Brahe |
| 55 | Wilma Grannas | |
| 55 | Annie Mäenpää | |
| 55 | Emmi Mäenpää | |
11:37 | 56 | Malax IF | Malax IF |
| 56 | Agnes Herlin | |
| 56 | Matilda Strömblad | |
| 56 | Alva Karls | |
11:37 | 57 | IF Femman | IF Femman |
| 57 | Nathalie Lindström | |
| 57 | Sanni Korhonen | |
| 57 | Linnea Ståhl | |
11:37 | 58 | Solf IK | Solf IK |
| 58 | Elli Mickelsson | |
| 58 | Dorothea Wikström | |
| 58 | Linnea Hyöty | |
11:37 | 59 | IF Åsarna 2 | IF Åsarna 2 |
| 59 | Carolina Spets | |
| 59 | Ellen Biskop | |
| 59 | U | |
11:37 | 60 | IF Minken 2 | IF Minken 2 |
| 60 | Evelina Janfelt | |
| 60 | Linn Bergström | |
| 60 | Julia Åbro | |
11:37 | 61 | Oravais IF 2 | Oravais IF 2 |
| 61 | Tindra Eriksson | |
| 61 | Stella Norrlin | |
| 61 | Iza Hartvik | |
Sarjaluettelo |
M14-V | Herrar - 14 9 km |
12:00 | 63 | Närpes Kraft Skidförening | Närpes Kraft Skidförening |
| 63 | Viktor Krook | |
| 63 | Viktor Nordin | |
| 63 | Anton Ingves | |
12:00 | 64 | IF Brahe 1 | IF Brahe 1 |
| 64 | Oscar Grannas | |
| 64 | Benjamin Sandnäs | |
| 64 | Melker Wikblom | |
12:00 | 65 | IK Falken 1 | IK Falken 1 |
| 65 | Isak Liljeqvist | |
| 65 | Joni Grankull | |
| 65 | Jesper Lindfors | |
12:00 | 66 | IF Femman | IF Femman |
| 66 | Noa Sjöblom | |
| 66 | Philip Stark | |
| 66 | Isac Finskas | |
12:00 | 67 | Vörå IF | Vörå IF |
| 67 | Hampus Berglund | |
| 67 | Hugo Back | |
| 67 | Joel Kastus | |
12:00 | 68 | IF Brahe 2 | IF Brahe 2 |
| 68 | U | |
| 68 | U | |
| 68 | U | |
12:00 | 69 | IK Falken 2 | IK Falken 2 |
| 69 | Ville Nybacka | |
| 69 | Isak Gunell | |
| 69 | Ronnie Ahlvik | |
Sarjaluettelo |
N16-V | Damer - 16 9 km |
12:02 | 71 | Närpes Kraft Skidförening | Närpes Kraft Skidförening |
| 171 | Frida Häggkvist | |
| 271 | Julia enlund | |
| 371 | Felicia krook | |
12:02 | 72 | IF Femman | IF Femman |
| 172 | Felicia Lindström | |
| 272 | Ellen Kanssa | |
| 372 | U | |
12:02 | 73 | IF Brahe | IF Brahe |
| 173 | Teodora Westerlund | |
| 273 | Cajsa Mäenpää | |
| 373 | Rebecca Sandnäs | |
12:02 | 74 | Oravais IF | Oravais IF |
| 174 | Evelina Österberg | |
| 274 | Michelle Nyback | |
| 374 | Frida Achrén | |
12:02 | 75 | Vörå IF | Vörå IF |
| 175 | Tindra Jansson | |
| 275 | Alina Grön | |
| 375 | Linnéa Källbacka | |
Sarjaluettelo |
N14-V | Damer - 14 9 km |
12:04 | 76 | Vörå IF | Vörå IF |
| 76 | Ida Kastus | |
| 76 | Felicia Granholm | |
| 76 | Alva Thors | |
12:04 | 77 | IF Femman | IF Femman |
| 77 | Emma Korhonen | |
| 77 | Pamela Sundsten | |
| 77 | Linda Hyöty | |
12:04 | 78 | IF Minken | IF Minken |
| 78 | Malin Cederholm | |
| 78 | Ella Janfelt | |
| 78 | Emilia Liljeqvist | |
12:04 | 79 | IF Åsarna | IF Åsarna |
| 79 | Alva Svenlin | |
| 79 | Vilma Hahtokari | |
| 79 | Wilma Nyberg | |
12:04 | 80 | IK Falken | IK Falken |
| 80 | Ellen Kock | |
| 80 | Ester Nybacka | |
| 80 | Lina Nybacka | |
12:04 | 81 | Norrvalla Ski Team | Norrvalla Ski Team |
| 81 | Wilma Hjerpe | |
| 81 | Jenifer Sjöstrand | |
| 81 | Signe Jakobsson | |
12:04 | 82 | Närpes Kraft Skidförening | Närpes Kraft Skidförening |
| 82 | Ellinor Halonen | |
| 82 | Johanna Häggkvist | |
| 82 | Erika Ingves | |
Sarjaluettelo |
MYL-V | Herrar 27 km |
12:35 | 83 | IF Minken 1 | IF Minken 1 |
| 183 | Johannes Vuorela | |
| 283 | Christian Kronberg | |
| 383 | Patrick Kuuttinen | |
12:35 | 84 | Norrvalla Ski Team 1 | Norrvalla Ski Team 1 |
| 184 | Casper Hjerpe | |
| 284 | Anton Damlin | |
| 384 | Alexander Ståhlberg | |
12:35 | 85 | IF Femman | IF Femman |
| 185 | Alex Svartsjö | |
| 285 | Victor Lövdal | |
| 385 | Robin Sundsten | |
12:35 | 86 | IF Åsarna 1 | IF Åsarna 1 |
| 186 | August Högnabba | |
| 286 | Hugo Karlström | |
| 386 | Oscar Högnabba | |
12:35 | 87 | Solf IK | Solf IK |
| 187 | Joel Knif | |
| 287 | Sebastian Ginman | |
| 387 | Joakim Träskelin | |
12:35 | 88 | Vörå IF | Vörå IF |
| 188 | Christian Grannas | |
| 288 | Aaron Häggman | |
| 388 | Mikael Eklund | |
12:35 | 89 | IF Brahe | IF Brahe |
| 189 | Robin Mäenpää | |
| 289 | U | |
| 389 | U | |
12:35 | 90 | IF Minken 2 | IF Minken 2 |
| 190 | Toni Ketelä | |
| 290 | Patrick Kronberg | |
| 390 | Matias Strandvall | |
12:35 | 91 | IF Åsarna 2 | IF Åsarna 2 |
| 191 | Johnny Sjölind | |
| 291 | Axel Aurén | |
| 391 | Robin Still | |
12:35 | 92 | Norrvalla Ski Team 2 | Norrvalla Ski Team 2 |
| 192 | U | |
| 292 | U | |
| 392 | U | |
12:35 | 93 | IF Åsarna 3 | IF Åsarna 3 |
| 193 | Jonas Skog | |
| 293 | U | |
| 393 | U | |
Sarjaluettelo |
NYL-V | Damer 15 km |
12:37 | 94 | IF Femman 1 | IF Femman 1 |
| 194 | Erica Storbacka | |
| 294 | Anna-Kajsa Lall | |
| 394 | Jennifer Antell | |
12:37 | 95 | IF Åsarna | IF Åsarna |
| 195 | Terhi Matikainen | |
| 295 | Maarit Korpi | |
| 395 | Ellen Bäck | |
12:37 | 96 | IF Brahe | IF Brahe |
| 196 | Ida Mäenpää | |
| 296 | Amanda Nyfors | |
| 396 | Matilda Snellman | |
12:37 | 97 | IF Minken | IF Minken |
| 197 | Ann-Louise Nyback | |
| 297 | Heidi Kuuttinen | |
| 397 | Amanda Strandvall | |
12:37 | 98 | IK Falken | IK Falken |
| 198 | Sonja Katajamäki | |
| 298 | Johanna Skog | |
| 398 | Elin Björk | |
12:37 | 99 | IF Femman 2 | IF Femman 2 |
| 199 | Tilde Niemelä | |
| 299 | Alexandra Stark | |
| 399 | Linnea Backman | |
Sarjaluettelo |
M16-V | Herrar - 16 15 km |
12:39 | 101 | Oravais IF | Oravais IF |
| 101 | Leo Markén | |
| 101 | William Back | |
| 101 | Jaob Smeds | |
12:39 | 102 | IF Femman | IF Femman |
| 102 | Christian Hildén | |
| 102 | Patrik Tallbäck | |
| 102 | Lucas Finskas | |
12:39 | 103 | Vörå IF | Vörå IF |
| 103 | U | |
| 103 | U | |
| 103 | U | |
12:39 | 104 | Solf IK | Solf IK |
| 104 | William Ollikkala | |
| 104 | Mattias Kvist | |
| 104 | Ines Tuohimaa | |
12:39 | 105 | IF Åsarna | IF Åsarna |
| 105 | Lucas Hansén | |
| 105 | Edvin Brännkärr | |
| 105 | Kalle Pajala | |
Sarjaluettelo |
M120-V | HD - 120 15 km |
12:39 | 106 | IF Åsarna 1 | IF Åsarna 1 |
| 206 | Ulrika Myrevik-Svenlin | |
| 306 | Sören Svenlin | |
| 406 | Stefan Storvall | |
12:39 | 107 | IF Åsarna 2 | IF Åsarna 2 |
| 107 | Ronny Svartsjö | |
| 107 | Heidi Strandvall | |
| 107 | Dan-Olav Spets | |
Sarjaluettelo |